Znamy zwycięzców konkursu „Selfie z marką Śląsk Cieszyński”

Przez blisko dwa, wakacyjne miesiące (12.07-31.08.2021) zwiedzaliście Śląsk Cieszyński i fotografowaliście siebie oraz nasz piękny region : )
Dziękujemy za udział w zabawie i nadesłane zdjęcia. Nie każdy uczestnik odwiedził wszystkie miejsca z naszej listy, ale bardzo się staraliście : )
Jak się okazało największym wyzwaniem było „selfie” przy słupie granicznym w Pruchnej. Problem mieliście również z lokalizacją góry Wróżna w Lesznej Górnej, ale zwycięzcy naszego konkursu udało się : )
Osoby, które uzyskały największą ilość punktów odwiedziły wszystkie miejsca z listy, tylko w jednym przypadku zabrakło jednego punktu. Odpowiedziały na konkursowe pytanie: Za co kochasz Śląsk Cieszyński?, bardzo często selfie towarzyszyły gadżety związane z regionem, co nas bardzo cieszy. Pomysłów na ciekawe, oryginalne, a czasem śmieszne zdjęcia i opisy nie brakowało.

Przypomnijmy punkty można było uzyskać za:

1. selfie w danym miejscu – 1 punkt,
  2. dodatkowe zdjęcie w danym miejscu z gadżetem związanym z regionem (produkt regionalny, gadżet z logiem marki Śląsk Cieszyński, bądź pozostałych organizatorów) – 1 punkt
  3. oryginalność, pomysłowość – 1 punkt
  4. udzielenie odpowiedzi na pytanie: Za co kochasz Śląsk Cieszyński? – 3 punkty,
  5. udział raz w tygodniu w akcji „upominki tygodniówki” – 1 punkt (łącznie do zdobycia – 7 punktów).

Maksymalna ilość punktów do zdobycia w klasyfikacji generalnej to  100 punktów.
Decyzją komisji konkursowej po podliczeniu wszystkich punktów zwyciężyły następujące osoby:

I miejsce (88 punktów) – Bartłomiej Kawik

II miejsce (86 punktów) – Dariusz Bogacki

III miejsce (74 punkty) – Małgorzata Tyczyńska

Gratulujemy zwycięzcom : )

O terminie i miejscu uroczystego wręczenia nagród poinformujemy mailowo.

Poniżej publikujemy wybrane Selfie zwycięzców oraz odpowiedzi na nasze konkursowe pytanie: Za co kochasz Śląsk Cieszyński? : )

Przemierzyłem świat od Las Vegas po Krym, ale tutaj jest mój ojcowski dom. Kocham Śląsk Cieszyński za różnorodność, piękne tereny i regionalną kuchnię. Tutaj czas płynie wolniej i chce się wracać, bo jest dokąd... - Bartłomiej Kawik.

Nie jestem rodowitą mieszkanką Śląska Cieszyńskiego ale od pierwszego spotkania z tym miejscem jestem nim zauroczona. Najbardziej uwielbiam górskie wędrówki a tutaj niewiele potrzeba by znaleźć się w górach. Kocham Śląsk Cieszyński właśnie za tą bliskość gór, za piękne miasto Cieszyn, drewniane kościoły, piękno przyrody, tradycje, które cały czas są kultywowane. W sezonie letnim i nie tylko organizowane jest wiele imprez kulturalnych, które dodają atrakcyjności regionowi. Każdy znajdzie dla siebie to co lubi i spokój i zabawę - Małgorzata Tyczyńska.

Za Dębowieckie góry i lasy, za całoroczne wczasy,
Za Istebniańskie owce, za Trójstyk łączący kultury obce,
Za Cieszyn, za Skoczów, za Hażlach i Jasienicę,
Za wszystkie ciekawe miejsca, jak Zebrzydowice,
Zaporę, ławeczkę, Utopca przy Zamku,
Pałac, Kościoły, Krzyż i Tężnie z solanką,
Za pomniki, fontanny, co widziały wiele,
Odwiedzę je wszystkie OX-owi Przyjaciele - Dariusz Bogacki.