43-426 Łączka, Widokowa 10

"Warsztaty z tworzenia muzyki od A do Z"

Zapraszamy dzieci w wieku od 10 roku życia i młodzież na "Warsztaty z tworzenia muzyki od A do Z".

Zajęcia będą odbywały się w każdy wtorek i czwartek od godziny 16:00 do 18:00 (2h). 

Startujemy 22.11.2022r. !

Zakończenie warsztatów : 22.12.2022r. (przerwa 6.12)

 

Warsztaty produkcji muzyki od A do Z

Cel główny:

Marek Marunia Mitręga, perkusista i producent muzyczny z ponad 20-letnim doświadczeniem i sukcesami scenicznymi. Prowadzi zajęcia dla młodzieży i dzieci. Przekazuje wiedzę jak krok po kroku stworzyć utwór muzyczny, począwszy od znalezienia inspiracji i natchnienia przez poznanie programów komputerowych, rejestracje instrumentów i wokalu, wykonanie miksu oraz masteringu gotowej ścieżki, kończąc na stworzeniu teledysku i publikacji w mediach. Ideą zajęć jest stworzenie Hymnu Gminy Dębowiec i Gminnego Ośrodka Kultury w Łączce, którego pomysłodawcą jest Dyrektor GOKSiT Pani Marta Szymik. Gotowy utwór będzie wykonywany podczas wydarzeń organizowanych przez GOKSiT oraz Gminę Dębowiec. Warsztaty być może będą początkiem większego projektu, czyli założenia ZESPOŁU MUZYCZNEGO, działającego przy Ośrodku Kultury. Mamy taką nadzieję :) 

Cel dodatkowy:

Celem spotkań jest także poszerzenie światopoglądu, odwracanie uwagi młodzieży od depresyjnego myślenia, przekazywanie dobrej energii i promowanie przyjaźni, miłości i szczęścia!

W programie 9 spotkań po około 2 godziny każde. Cykl spotkań obejmuje grupę do 10 osób. 

Ramowy program zajęć: 

- Wprowadzenie, przedstawienie perypetii muzycznego życia prowadzącego oraz jego samodzielnej i trudnej drogi, jako artysty do dnia dzisiejszego. Obrazując ją przez wykorzystanie materiałów zdjęciowych oraz filmowych z przeszłości. Omówienie programu warsztatów.

- Perkusja – przedstawienie instrumentu, omówienie i poznanie jego wszystkich elementów, prezentacja na rzutniku, nauka podstaw gry do muzyki, podstawowe aspekty utworu, takie jak: takt, rytm na podstawie przykładowego utworu.

- Gitara elektryczna oraz elektroakustyczna. Edukacja wprowadzająca do gry na gitarze elektrycznej oraz elektroakustycznej, a w niej podstawowe chwyty, riffy, bicia, gra do podkładów muzycznych, feeling (czyli poczucie instrumentu), komponowanie utworów, podstawy rytmiki.

- Kontroler MIDI - uczestnicy zaznajamiają się z budową oraz funkcjonowaniem tak zwanego kontrolera MIDI, czyli instrumentu klawiszowego oraz instrumentu NanoPad do wprowadzania beatów do komputera za pomocą palców. Dzięki oprogramowaniu komputerowemu do którego podłączany jest instrument, będą realizowane z uczestnikami utwory muzyczne, wykorzystując bogactwo wirtualnych instrumentów i efektów.

- Mikrofony i Wokal – poznanie rodzajów mikrofonów do rejestracji instrumentów oraz wokalu, rejestracja dźwięku przy użyciu zaawansowanej cyfrowej platformy obróbki dźwięku marki Cubase.

- Mix – poznanie metod mieszania ze sobą kilku nagranych wcześniej ścieżek dźwiękowych lub Midi w jedną dobrze brzmiącą całość, za pomocą komputerowej stacji do obróbki dźwięku.

- Mastering – czyli ostatni szlif stworzonego muzycznego diamentu, pod względem brzmienia. Używa się do tego celu głównie equalizera komputerowego, czyli stworzonego do tego celu narzędzia pozwalającego na podnoszenie lub obcinanie konkretnych częstotliwości dźwiękowych. Po Masteringu utwór muzyczny ma już ostateczną formę i jest gotowy do publikacji.

- Teledysk -  stworzony materiał muzyczny, aby miał jeszcze bardziej dobitny przekaz, oprócz zmysłu słuchu dobrze jest pobudzić także wzrok. W tym celu powstaje teledysk. Na bazie zaawansowanego programu Adobe Premiere, prowadzący szkoli uczestników jak stworzyć swój własny materiał audio / video od A do Z, czyli od zarejestrowania obrazu do publikacji w serwisie You Tube. Wiedza przydaje się nie tylko w tworzeniu teledysków muzycznych, ale także może być przydatna w składaniu filmów na przykład z imprez okolicznościowych, takich jak: urodziny, wesela, komunie itd. W programie między innymi – podkładanie ścieżki dźwiękowej, poprawianie jakości obrazu, komponowanie ujęć, płynne przejścia między ujęciami, efekty specjalne i wiele innych.

- Media społecznościowe YT – omówienie funkcjonowania mediów społecznościowych, takich jak You Tube, gdzie przede wszystkim publikuje się materiały filmowe. Prowadzący na podstawie prowadzonego przez siebie kanału, który posiada ponad 1 tys. subskrypcji i ponad 160 tys. odtworzeń, uczy jak zamieszczać materiały oraz je moderować. Gotowy materiał można następnie opublikować w mediach społecznościowych takich jak, chociażby Facebook.

 

*Program może ulec zmianie. Będzie modyfikowany w zależności od poziomu, wieku i umiejętności grupy. 

* Własne instrumenty mile widziane.

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Dębowcu
43-426 Łączka, Widokowa 10Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Gumnach
43-426 Dębowiec, Gumna, ul. Dolna 5
instagram facebook bip