43-426 Łączka, Widokowa 10

Tłusty Czwartek z KGW Dębowiec

Tłusty Czwartek z KGW Dębowiec ?
Dębowieckie Koło Gospodyń Wiejskich, czyli Kobiety z Gracją i Wdziękiem, od lat kultywują piękną tradycję pieczenia pączków na Tłusty Czwartek. To wyjątkowy dzień w kalendarzu, gdy wiele osób w Polsce rano biegnie do cukierni, aby zasmakować w tłustych, puszystych pączkach.
Ale dla członkiń dębowieckiego KGW, Tłusty Czwartek to czas, w którym mogą okazać swoje umiejętności wypieku pączków i podzielić się nimi ze społecznością. W środową noc panie ciężko pracowały aby przygotować pyszne pączki dla naszych mieszkańców.
Pączki pieczone przez panie z KGW Dębowiec wyróżniają się wyjątkowym smakiem i aromatem. Są one przygotowywane z najwyższej jakości składników i z dbałością o tradycyjne przepisy. Każdy pączek jest starannie, ręcznie formowany i pieczony, aby osiągnąć idealny kształt i konsystencję.
Pieczenie pączków to tylko jedna z wielu tradycji, które KGW utrzymuje w Dębowcu. Koło aktywnie działa na rzecz ochrony i promocji kultury wiejskiej oraz lokalnych zwyczajów i tradycji. Członkinie KGW uczestniczą w różnych projektach, organizują warsztaty i spotkania, które mają na celu zachowanie i przekazywanie dalszym pokoleniom bogatej kultury ludowej naszego regionu.
Wspólnota KGW jest ważnym elementem życia społecznego Dębowca. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu, mieszkańcy powiatu cieszyńskiego mogą cieszyć się tradycyjnymi potrawami i zwyczajami, które stanowią integralną część kultury regionu. Pieczenie pączków na Tłusty Czwartek to tylko jedno z wielu wydarzeń organizowanych przez Dębowieckie KGW ale z pewnością jedno z najbardziej słodkich ? W filmie wykorzystano wierszyk czytany przez Srandek`a , a napisany przez Aneta Hanus
 
Link do relacji z pieczenia : https://youtu.be/xfbx26nWRhs

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Dębowcu
43-426 Łączka, Widokowa 10Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Gumnach
43-426 Dębowiec, Gumna, ul. Dolna 5
instagram facebook bip