Siłownia w Dębowcu - otwarcie już 9 października!

Już w najbliższy poniedziałek 9 października 2023 roku zostanie oficjalnie otwarta siłownia w Dębowcu. Mieści się w tamtejszej Szkole Podstawowej. Wejście do siłowni znajduje się od strony parkingu. Siłownia będzie czynna w każdy poniedziałek i środę od godziny 19.00 do 21.00. Obowiązuje obuwie zamienne.

Cieszymy się , że siłownia jest wyposażona w profesjonalny sprzęt do użytku komercyjnego, na którym każdy może bezpiecznie i ciekawie poćwiczyć. Mamy strefę kardio, gdzie na rowerze, orbitreku, czy bieżni można kształtować wydolność. Jest zestaw sztang fitness do body pump od małych do dużych obciążeń. Są wreszcie 2 zestawy hantli od 2,5 kg do 20 kg, które zaspokoją potrzeby treningowe każdego uczestnika zajęć. Wreszcie brama narożna z dwoma wyciągami, a także drabinki z taśmami TRX i gumami. Wierzymy, że siłownia będzie służyła wszystkim mieszkańcom, uczniom szkoły oraz zawodniczkom i zawodnikom naszych klubów sportowych – podkreśla Włodzimierz Habarta trener Klubu Dębowianka.

Cieszę się, że na terenie naszej wsi powstała siłownia z której mogą korzystać uczniowie szkoły w czasie remontu sali gimnastycznej, sportowcy, strażacy, jak i wszyscy mieszkańcy wsi. Opiekunem siłowni jest klub Dębowianka, który organizować będzie godziny  treningów. Chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom którzy zdecydowali przeznaczyć środki pieniężne z funduszu sołeckiego na 2023 i 2024 rok, Panu Wójtowi Tomaszowi Brannemu, dyrektor Szkoły Podstawowej Katarzynie Rymar ,  ale jednak szczególne podziękowanie chciałbym skierować do Włodzimierza Habarty, który z zaangażowaniem poświęcił swój czas ,aby siłownia mogła działać od początku roku szkolnego – zwraca uwagę i dziękuje sołtys Dębowca Roman Kłoda.