43-426 Łączka, Widokowa 10

Selfie II – nagrody wręczone

II edycję konkursu fotograficznego Selfie z marką Śląsk Cieszyński można zaliczyć do udanych. Dziękujemy za wszystkie nadesłane zdjęcia i udział w zabawie. Współorganizatorem i jednym z pomysłodawców konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Dębowcu. 

Konkurs Selfie II z marką Śląsk Cieszyński zakończył się 31 sierpnia. Przez blisko dwa wakacyjne miesiące zachęcaliśmy Was do fotografowania siebie na tle wyznaczonych przez nas miejsc.  W tym roku na naszej liście znalazło się 40 punktów. Były to miejscowości należące do powiatu cieszyńskiego, ale także znajdujące się po czeskiej stronie oraz Czechowice-Dziedzice, Jasienica i Jaworze.

Celem konkursu była promocja śląska cieszyńskiego, walorów krajobrazowych oraz aktywnego trybu życia. W zabawie mógł wziąć udział każdy kto tylko miał ochotę na zwiedzanie z nami w ten sposób naszego regionu. Aby zwyciężyć trzeba było uzyskać jak najwięcej punktów. Łącznie do zdobycia było ich 130. Szczegóły w regulaminie konkursu.

W tym roku nikt z uczestników nie zdobył kompletu punktów. Najbliżej maksymalnej ilości była Pani Julita Burska, która zajęła I miejsce i wygrała nagrodę główną – tablet graficzny - ufundowaną przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza”. Drugie miejsce zajęła Pani Małgorzata Tyczyńska, która wyjechała z siedziby Gminnego Ośrodka Kultury na rowerze. Ta nagroda została ufundowana przez Powiat Cieszyński. Trzecie miejsce zajął Pan Tymoteusz Byrt z rodziną, który otrzymał aparat polaroid.

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 6.10.2022 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Łączce. Przybyłych gości przywitała dyrektor GOKSiT w Dębowcu Marta Szymik-Telesz. W części oficjalnej głos zabrali: Stanisław Kubicius Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego, Bogdan Kasperek Dyrektor Biura Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza”, Tomasz Branny Wójt Gminy Dębowiec oraz Przemysław Lose redaktor naczelny portalu OX.PL.

W wydarzeniu oprócz laureatów konkursu udział wzięli również: Grzegorz Cymorek Przewodniczący Rady Gminy Dębowiec, Bronisław Brudny Wiceprzewodniczący Rady Gminy Dębowiec, Henryk Pieszka Naczelnik Wydziału Kultury w Starostwie Powiatowym w Cieszynie, Wojciech Hławiczka oraz Sylwia Pieczonka ze Starostwa Powiatowego w Cieszynie oraz Jerzy Kędzior Wiceprezes Oddziału Górali Śląskich Związku Podhalan.  

Za wsparcie medialne i relację z wydarzenia dziękujemy Fryderykowi Dralowi z Głosu Ziemi Cieszyńskiej oraz Krzysztofowi Telmie z portalu Gwiazdka Cieszyńska. O oprawę muzyczną gali zadbała Kapela Jetelinka z szefową na czele Moniką Wałach-Kaczmarzyk. Pyszny poczęstunek oraz tort przygotowały  panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dębowcu.

 

Dziękujemy Wszystkim za udział w naszej zabawie. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji już za rok.

Współorganizatorami wydarzenia byli: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Dębowcu, Powiat Cieszyński, Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” w Cieszynie oraz portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Mieczysława Szczurka Starosty Cieszyńskiego, Tomasza Brannego Wójta Gminy Dębowiec oraz Janusza Pierzyny Współprzewodniczącego Rady Euroregionu Śląsk Cieszyński.

 

Do końca listopada w GOK w Łączce można oglądać wybrane zdjęcia selfie zwycięzców naszego konkursu.

Relacje z uroczystego wręczenia nagród: 

https://gwiazdkacieszynska.pl/gwiazdka/nasze-tematy/5488-selfie-z-marka-slaska-cieszynskiego

https://wiadomosci.ox.pl/selfie-2-z-marka-slask-cieszynski-nagrody-wreczone,77964

 

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Dębowcu
43-426 Łączka, Widokowa 10Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Gumnach
43-426 Dębowiec, Gumna, ul. Dolna 5
instagram facebook bip