43-426 Łączka, Widokowa 10

Podsumowanie ferii z GOK-iem 2024

Jak co roku przed okresem ferii zimowych, Gminny Ośrodek Kultury w Dębowcu, przygotowuje ofertę dla dzieci. Nie inaczej było i w tym roku. Aby dzieci w trakcie zimowego odpoczynku mogły świetnie się bawić, miło spędzać czas, zdobywać nowe umiejętności oraz doświadczać ciekawych przygód.

 

Na dobry początek 29 stycznia zaprosiliśmy dzieci na Kostiumowy Bal Karnawałowy, który odbył się w GOKSiR Gumna. Na dzieci czekał poczęstunek oraz mnóstwo dobrej zabawy z DJ Marunią i Fundacją Siemanko.

 

2 lutego GOKSiT zabrał dzieci na wycieczkę do GoJump Parku Trampolin w Bielsku-Białej. Zainteresowanie było duże. Wyjazd miał zachęcać do aktywnego spędzenia czasu wolnego. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich  w znakomity nastrój oraz wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii.

 

31 stycznia oraz 5 lutego zostały zorganizowane warsztaty artystyczne. Dzieci tworzyły piękne dzieła tj.: breloczki ze skóry, podkładki ze sznurka, szklane, malowane świeczniki i skrzynki z kwiatami. Nie było miejsca na nudę. Był uśmiech i dobra zabawa.

 

7 lutego dzieci wzięły udział w wyjeździe do Gliwic. Wycieczkę rozpoczęły od wystawy Klocków Lego. Dzieci były zachwycone. Miały możliwość same spróbować swoich sił w budowaniu przeróżnych konstrukcji. Następną atrakcją była Palmiarnia, gdzie w środku zimy można było podziwiać piękne okazy roślinności z innych krajów.

 

Na zakończenie ferii 9 lutego zaprosiliśmy dzieci na edukacyjny wyjazd do Naukotechniki do Świnnej. Uczestnicy mogli zobaczyć pokaz ciekłego azotu, który pozwolił przybliżyć magię i tajemnice niskich temperatur. Po pokazie odbyły się warsztaty geologiczne z poznawaniem oraz rozróżnianiem skał i minerałów występujących na naszej planecie. Każdy mógł zobaczyć, dotknąć, poznać ich właściwości oraz samemu je przykleić do tablicy z zestawem minerałów.

 

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w feriach z GOK-iem. Zachęcamy do śledzenia naszej oferty na stronie GOKSiT i w mediach społecznościowych.

 

Galeria zdjęć z ferii:

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Dębowcu
43-426 Łączka, Widokowa 10Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Gumnach
43-426 Dębowiec, Gumna, ul. Dolna 5
instagram facebook bip