Informacja dla rolników

Informujemy, iż dyżur doradcy rolnego w dniu 26 kwietnia 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Łączce zostaje odwołany.

Ponadto informujemy, iż dyżur w zakresie wypełniania wniosków obszarowych doradca rolny będzie pełnił w dniu 9 i 10 maja 2022 r. w godz. od 9:00 do 14:00 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Łączce.

Dyżur będzie pełni pani Dorota Żywczok tel. 515 275 915

Przypominamy, iż wnioski obszarowe można składać do ARiMR od 15 marca do 16 maja 2022 r. Kto złoży wniosek po tym terminie – jednak nie później niż do 10 czerwca 2022 r. – będzie miał pomniejszone należne płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia.

Natomiast zmiany do już złożonych wniosków będzie można wprowadzać bez żadnych konsekwencji do 31 maja 2022 r. Poprawki złożone po tym terminie, lecz nie później niż do 10 czerwca 2022 r., będą wiązały się z pomniejszeniem należnych płatności o 1 proc. za każdy dzień zwłoki.

Od ubiegłego roku dokumenty można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Więcej informacji na stornie: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Pomoc przy wypełnianiu wniosków świadczą doradcy pełniący dyżury w:

- Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego w Cieszynie ul. Kraszewskiego 13,

- Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Międzyświeciu ul. Cieszyńska 85.