43-426 Łączka, Widokowa 10

Dożynki Gminy Dębowiec 27.08.2022r.

Dożynki Gminne 2022 w Dębowcu za nami!
W sobotę (27.08) w Dębowcu odbyły się dożynki gminne. Dopisała pogoda i frekwencja. Dziękujemy, że byliście tego dnia z nami. Gazdami tegorocznych dożynek byli Halina i Krzysztof Kurus z Dębowca.
Dożynki rozpoczęły się od tradycyjnego korowodu, który przejechał ulicami Dębowca. Następnie przed Urzędem Gminy miała miejsce część oficjalna. Przybyłych gości przywitała konferansjerka Aneta Legierska. Ceremonię dożynkową poprowadził Zespół Regionalny „Strumień” z szefową Ziutą Greń na czele. Nabożeństwo ekumeniczne z poświęceniem chleba odprawił ks. Jerzy Gil z Parafii Katolickiej w Dębowcu oraz ksiądz Alfred Borski z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Skoczowie.
Po zakończeniu obrzędu przyszedł czas na wręczenie nagród Wójta Gminy Dębowiec „Laurów Dębowego Liścia”. Tegoroczne Laury trafiły do: Haliny Polok, Dawida Jałowiczora, Stanisława Butraka, Jolanty Sobańskiej, Elżbiety Baszczyńskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Iskrzyczynie, Koła Gospodyń Wiejskich w Iskrzyczynie, Sylwestra Kałuży oraz Stanisława Głowackiego. Gratulujemy.
O godz. 16:30 rozpoczęła się część artystyczna. Przed publicznością wystąpiła Antonia Kraszewska, panie z KGW w Dębowcu, dziewczyny z Dance Kingdom oraz Kapele Góralskie – Rajwach i Maliniorze. Na zakończenie dożynek zagrał zespół Nancy.
Nie zabrakło również dobrze zaopatrzonego bufetu, atrakcji dla najmłodszych oraz widokowych lotów helikopterem nad Dębowcem.
Dziękujemy za udział w korowodzie dożynkowym i dożynkach Staroście Cieszyńskiemu Mieczysławowi Szczurkowi oraz Przewodniczącemu Rady Powiatu Cieszyńskiego Stanisławowi Kubiciusowi.
Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w organizację i współorganizację tegorocznych dożynek, a w szczególności: Gazdom oraz całej rodzinie za zaangażowanie i cudowną współpracę; sołtysowi z Dębowca Romanowi Kłodzie oraz Radzie Sołeckiej, Ludowemu Klubowi Sportowemu „Strażak” w Dębowcu na czele z prezesem Markiem Stańkiem, Bibliotece w Dębowcu, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Dębowcu, wszystkim gminnym Jednostkom Straży Pożarnej, Panu Remigiuszowi Hanuskowi, pracownikom Urzędu Gminy, Karolowi Chwastkowi, Karolowi Hałgasowi, Sylwii Gawlas, Józefowi Rysiowi, panom od nagłośnienia Andrzejowi Paszkowi i Romanowi Szonowskiemu; Rafałowi Wróblowi, Julicie Burskiej, Mariuszowi Jaszczurowskiemu i portalowi OX.PL; Ewie Witoszek; Markowi Iskrzyckiemu; Antosi i Tadeuszowi Kraszewskim; Monice Nawrat ze Szkoły Tańca Dance Kingdom; Firmom: Canea, sklep Świstak, sklep warzywno-owocowy, Kwiaciarnia Barbara Holisz, Helipoland.
Za obszerny fotoreportaż foto i wideo dziękujemy: Sylwii Pieczonce, portalowi OX.PL, a także Waldemarowi Śniegoniowi.
 
Relację można zobaczyć: YouTube OX.pl

 

Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Dębowcu
43-426 Łączka, Widokowa 10Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Gumnach
43-426 Dębowiec, Gumna, ul. Dolna 5
instagram facebook bip