Dożynki Gminy Dębowiec 2024 za nami !

31 sierpnia 2024 r. odbyły się w Dębowcu Dożynki Gminne. Tegorocznymi gazdami byli Państwo Pośpiechowie Teresa i Paweł.

Barwny korowód, w którym udział wzięli przedstawiciele wszystkich sołectw – rolnicy, przedsiębiorcy, zaproszeni goście – wyruszył o godzinie 13:00 z Dębowca Centrum. Korowód przy dźwiękach orkiestry z Brennej przejechał takimi ulicami jak: Szkolna – Rajska – Polna – Katowicka – Lipowa – Słoneczna – Cieszyńska.

Część oficjalna miała miejsce na parkingu za Urzędem Gminy w Dębowcu. Księża Jerzy Gil proboszcz parafii rzymskokatolickiej pw. Św. Małgorzaty w Dębowcu oraz Ks. Krzysztof Śledziński proboszcz pomocniczy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Skoczowie poświęcili chleby dożynkowe oraz udzielili rolnikom, a także wszystkim obecnym błogosławieństwa. Obrzęd dożynkowy poprowadził zespół Regionalny Strumień.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie nagród Wójta Gminy Dębowiec Laurów Dębowego Liścia. Nagrody trafiły do: Wandy Skiby, Stowarzyszenia Miłośników Kultury Dębowczanie (nagrodę odebrała prezes Gabriela Hałgas), Marii Kraszewskiej, Magdaleny Morcinek, Henryka Kubicy (nagrodę odebrał syn Ryszard Kubica), Tadeusza Gorgosza, Heleny Mikrut (nagrodę odebrała córka Katarzyna wraz z wnuczką Alicją) oraz do Piotra Szafarczyka.

Po okolicznościowych przemówieniach i rozdaniu dożynkowych kołaczy przez Wójta Gminy Dębowiec Tomasza Brannego, Przewodniczącego Rady Gminy Dębowiec Grzegorza Cymorka oraz gazdów dożynkowych przyszedł czas na część artystyczną.

Przed publicznością wystąpili: Koło Gospodyń Wiejskich z Dębowca, Zespół Mały Koniaków z Koniakowa, Szkoła Tańca Dance Kingdom reprezentowana przez właścicieli Artura i Monikę Nawrat oraz kursantów, Antosia Kraszewska z zespołem, Marek Mitręga Marunia, Berenika Burska oraz zespół Stylowy Band.

W programie dożynek nie zabrakło również wystawców z rękodziełem i zabawkami, atrakcji dla najmłodszych, piana party, fotobudki, widokowych lotów helikopterem oraz bogato zaopatrzonej strefy gastronomicznej.

Za pomoc przy organizacji dziękujemy: wszystkim społecznikom z terenu Gminy Dębowiec, a zwłaszcza sołectwom: Dębowiec i Simoradz na czele z sołtysami Romanem Kłodą i Piotrem Burawą oraz Radami Sołeckimi; Jednostkom Straży Pożarnej z terenu Gminy Dębowiec, Panu Remigiuszowi Hanuskowi, członkom Klubu Sportowego Strażak Dębowiec, sponsorom, lokalnym firmom, Cieszyńskiemu Pogotowiu Ratunkowemu, Panu Markowi Iskrzyckiemu, pracownikom Ośrodka Kultury z Dębowca, policjantom z Komisariatu Policji w Skoczowie, Powiatowej Komendzie Policji w Cieszynie, Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, Pracownikom Urzędu Gminy w Dębowcu oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowania tegorocznych dożynek.

Dziękujemy sponsorom: Zakład Uboju Bydła Karol Chwastek, Instal Cymorek, Ogrody Krupa, FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA DAJUKA WIERCIGROCH, ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA 'PROMIEŃ' W OGRODZONEJ, BUCHALIK GOSPODARSTWO PASIECZNE, Firma Canea, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska - OSM Skoczów, Cieszyński Szlak Wina, Modna Dębowianka Sklep Odzieżowy oraz prywatni dorczyńcy.

Za nagłośnienie dziękujemy Panom Andrzejowi i Romanowi. Za przygotowanie platform Panu Karolowi Chwastkowi. Wydarzenie prowadziła Aneta Legierska-Bujok.

Organizatorami dożynek byli: Teresa i Paweł Pośpiechowie Gazdowie Dożynkowi z Dębowca, Gmina Dębowiec, Gminny Ośrodek Kultury w Dębowcu oraz Sołectwo Dębowiec wraz z Sołtysem Romanem Kłodą na czele.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: portal OX.PL oraz portal SCI 24.pl.

Fotoreportaż na ox.pl Dożynki w Dębowcu