800 - lecie wsi Ogrodzona (27.05.2023 r.)

27 maja 2023 r. 800-lecie wsi świętowała Ogrodzona. Nie zabrakło odsłonięcia jubileuszowej tablicy, przemówień, podziękowań, wprowadzenia sztandaru Ogrodzonej i części artystycznej. Wystąpiły przedszkolaki, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ogrodzonej oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej.
Ważnym punktem programu było wręczenie wyróżnień zasłużonym dla sołectwa Ogrodzona.
Podczas uroczystych obchodów wręczono medale i dyplomy społecznikom oddanym dla sołectwa Ogrodzona.
Podziękowania otrzymali: Bolesław Ciemała, Marian Matejczuk, Krystyna Hanzlik, Remigiusz Hanusek, Ryszard Woźniak, Kazimierz Dawidczyk, ks. Marcin Brzóska oraz ks. Wiesław Kondziołka.
Medale okolicznościowe otrzymał również Stanisław Kubicius Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego oraz Tomasz Branny Wójt Gminy Dębowiec.

Fotorelacja z tego wydarzenia dostępna https://goksit.pl/galeria/800-lecie-wsi-ogrodzona-27052023-r