80. rocznica Pierwszego Zrzutu Cichociemnych w Dębowcu

W tym roku obchodzimy 80. Rocznicę Pierwszego Zrzutu Cichociemnych w Dębowcu. Niestety przez pandemię z wielu zaplanowanych wydarzeń musieliśmy zrezygnować. Nie spotkamy się tak licznie, jak co roku, przy pomniku w centrum Dębowca.
Zapraszamy jednak do sieci. 13 lutego (sobota) już od godziny 10:00 sporo będzie się działo. Włodarze Gminy Dębowiec złożą kwiaty przed pomnikiem. Wójt Gminy odsłoni tablicę informacyjną poświęconą Cichociemnym. Nie zabraknie również wystąpienia Sławomira Snopka (historyk-pasjonat), który zdradzi kilka ciekawostek na temat Cichociemnych.
O 10:45 zapraszamy na część artystyczną w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Dębowcu im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej oraz młodzieży z Dębowieckiego Klubu Cichociemnych.
Pod znakiem Cichociemnych upłynie nam cały dzień. O godzinie 18:00 zachęcamy do obejrzenia krótkiej produkcji filmowej „Cichociemni – 80 lat”. Wystąpi m.in. major Aleksander Tarnawski – ostatni żyjący Cichociemny, który w tym roku obchodził 100 urodziny. Nie zabraknie również relacji z wizyty w Jednostce Wojskowej GROM.
Bądźcie z nami – 13.02.2021 r. od godziny 10:00
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Cieszyński